Приветствую Вас, Гость

Бібліотека с.Бабин

    Бабинська сільська бібліотека створена в квітні 1971 року. Першим бібліотекарем була Латюшенко Людмила. Бібліотека займала дві маленьких кімнати (11м2) в приміщенні старої сільської Ради. Фонд бібліотеки нараховував 900 книг, майно бібліотеки складалося з чотирьох стелажів, стола, двох стільців.

        З 1973 року в бібліотеці працює завідувачка бібліотекою Савчук Галина Миколаївна. У 1980 році бібліотека займає все приміщення старої сільради, оскільки Сільська Рада переїхала в новозбудоване приміщення.

    За ці роки книжковий фонд бібліотеки збільшився до 16 тис. примірників. В 90-ті роки бібліотека передплатила 35 найменувань періодичних видань. Бібліотека проводила велику просвітницьку роботу: організовувала вечори-зустрічі з переможцями соцзмагання на цукрозаводі та радгоспі "Бабинський", вечори поезії, літературні читання, дні інформації та інші масові заходи. При бібліотеці 6 років працював ляльковий театр, який показував свої вистави школярам інших сіл. Ця робота була високо оцінена в районі та області: бібліотека неодноразово ставала переможцем соцзмагання в районі, 12 разів отримувала пам’ятний кубок райкому партії. Досвід роботи Бабинської сільської бібліотеки був узагальнений обласною науковою бібліотекою.

    В 1992 році завідуюча бібліотекою Савчук Галина Миколаївна була обрана делегатом на  Всеукраїнський прогрес бібліотекарів України від Рівненської області. А у 1994 році завідуюча бібліотекою стала переможцем  обласного конкурсу бібліотекарів, двічі вигравала такий конкурс в районі.

          У 1993 році сільська бібліотека розмістилася в приміщенні нової сільської Ради.

       У 2002 році відбулося об’єднання сільської та шкільної бібліотек. Сьогодні бібліотека розташована в двох приміщеннях (школа та сільська рада).  Книжковий фонд нараховує 34000 книг, брошур та журналів.

          З  2004 року на посаді завідувачки  ПШБФ працює Дубич Галина Михайлівна.

          У 2007 році в рейтингу популярності «Гордість району»  бібліотека була відзначена в номінації «Кращий заклад культури».

        В 2009 році бібліотеку було комп’ютеризовано, підключено до локальної мережі та мережі Інтернет. Це дало змогу покращити обслуговування користувачів бібліотеки, швидко та якісно надавати інформацію з усіх сфер життя.

        В період з 2009  по сьогоднішній день бібліотека активно напрацьовує та оцифровує краєзнавчі матеріали, створює електронні бази – читачі, краєзнавство, книги, підручники та електронні ресурси.

       В 2012 році  в бібліотеку прийшла працювати  Крук (Бублієнко) Ольга Олександрівна. Таким чином з 2012 року в ПШБФ села Бабин  працює два працівники, які мають бібліотечну освіту.

       В 2013 році в зв’язку з переїздом Крук О.О. звільнилась, а на її місце призначили Федчук Ольгу Петрівну.

      Станом на 01.01.2014 року фонд бібліотеки налічує 13 тис. друкованих одиниць, бібліотека обслуговує  450 користувачів.

      Працівники бібліотеки беруть активну участь  у Всеукраїнських фестивалях - конкурсах, проектах, програмах.

      В 2013 році завідувачка бібліотекою Дубич Г.М. була нагороджена сертифікатом про участь у фестивалі – конкурсі «Бібліофест». Сертифікатом, що засвідчує участь у Всеукраїнському  конкурсі буктрейлерів «Оживають герої на екрані у рекламі», було відзначено завідувачку бібліотекою Дубич Г.М  та бібліотекаря  Федчук О.П.

      25 вересня 2014 року працівники Бабинської  публічно – шкільної бібліотеки взяли участь в обласному фестивалі – конкурсі «Бібліофест – 2014» в номінації «Моя унікальна аудиторія».