Приветствую Вас, Гость

Годун Микола Петрович 

(Народився 1 серпня 1953 року)

          Багатий, цікавий життєвий і творчий шлях М.П. Годуна. Першу свою роботу він створив у сім років. В 10- му класі запропонували вивчитись на художника.  Потім - приватна школа, перші наставники, люди, яким вдячний все життя. Перші успіхи і перші розчарування. Проте крок за кроком ішов до поставленої мети і став яскравою особистістю. У 1978 році вступив до  Національної спілки художників України. Пишається цим званням, бо на той час це було непросто: у різних містах України мав презентувати свої картини. Його помітили і почали запрошувати на Всеукраїнські художні виставки. Полотна живописця з Рівненщини прикрашають музей Києва, є у приватних колекціях шанувальників живопису Канади, США, Австрії, Росії, Польщі.

      Що найперше і найбільше вражає в роботах Миколи Годуна? Глибина й емоційність, що ховаються за сонячною світлістю, пастельністю й аж дзвінкою прозорістю колоьрової гами. Художник і гадки не має шукати чогось незвичайного і кричущого, щоб несподіваною ефектністю техніко-кольорових викрутасів спантеличити глядача. Він малює яскравими відкритими фарбами. Такими фарбами малює сама природа. Але в кожному нестримно-розгонистому мазку причаїлася сумовита патріархальність, що віє на нас духом поколінь наших предків, лагідна ностальгія за тим, чого вже ніколи не повернути ("Букварик"), умиротвореність і якась незбагненна елегійність ("Вічний спокій"). І саме оцією некричущістю, мало не буденною звичайністю зображеного митець добивається неймовірної ефектності, бо бачиш перед собою не полотно, не фарби, нехай і майстерно покладні, а реальне життя, що струмує з картин невичерпною, життєдайною енергією.

      Варто зазначити, що роботи Миколи Годуна - надзвичайно енергетичні. Напевне, тому, що він як живописець і людина - чесний перед своєю землею, і малює її такою, якою вона є.

     Вдивляшся в картини і майже фізично відчуваєш, як у тебе, ковток за ковтком, щедро вливається сонце і тепло, настояне на ніжній зелені виноградників і присмачене солонуватим і прохолодним подихом моря. Кожна робота вражає настроєвістю і щирою, по-дитячому безпосередньою зачудованістю автора життя і світом.